O mnie

Swoją profesjonalną przygodę z pływaniem zacząłem w 1985 roku w SKS-137 Delfin Łódź. Miałem okazję pracować tam z takimi znakomitościami trenerskiego świata jak Bohdan Owczarski, Bohdan Kruszyna-Kotulski, Kazimierz Kostrzewa. Miałem więc od kogo się uczyć.
Do MKS Trójka przeszedłem po 3 latach, w 1988 roku. Powierzono mi rocznik 80, znakomita grupa, wielu świetnych ludzi. Z nimi zdobyłem swój pierwszy, trenerski, złoty medal. Zdobył go Rafał Trudnos na 100 m st klasycznym na Mistrzostwach Polski 12-to latków w Lublinie. Dorobek pracy z tą grupą to ponad 50 medali mistrzostw Polski, w tym 27 złotych, kilkanaście rekordów Polski. Rozstaliśmy się po zakończeniu 8 klasy.

Następnym, „autorskim” rocznikiem był 87. Ponad 200 medali Mistrzostw Polski, ponad 100 „seniorskich”. Prawie 100 tytułów Mistrza Polski, ponad 100 rekordów Polski. I medale Mistrzostw Europy, dwa brązy „juniorskie” , złoto i dwa srebra Mistrzostw Europy Seniorów Oli Urbańczyk to ukoronowanie mojej pracy w MKS Trójka. Kilka lat zajmowałem się także rocznikiem 86, zdobywając z nimi kilkadziesiąt medali. Do ważnych faktów zawodowego życia zaliczam funkcję Trenera Koordynatora Makroregionu Centralnego którą sprawowałem blisko 8 lat. Przez dwa lata byłem też Koordynatorem MKS Trójka. W okresie tym dwukrotnie ( 2003, 2004) wygraliśmy Drużynowe Mistrzostwa Polski, pokonując nawet takie potęgi jak AZS AWF Warszawa. Z „Trójką” rozstałem się 2 stycznia 2006 roku.

Następnym etapem była praca w UKS „Piątka” w Konstantynowie Łódzkim. W latach 2007-2014 pełniłem funkcję koordynatora, prowadząc Grupę Centralną. To kolejne ponad 100 medali Mistrzostw Polski, wiele medali seniorskich, także złotych. To też kwalifikacje moich zawodników na ważne imprezy kadrowe, m. in. mistrzostwa Europy Juniorów, EYOF i inne. Zaczynając w roku 2007 praktycznie od zera, doszliśmy w 2013 roku do czwartego miejsca w Polsce w klasyfikacji medalowej w kategorii seniorów! Spektakularnym osiągnięciem było zwycięstwo Justyny Burskiej, podczas GMPol w Olsztynie w 2013, konkurencji 200, 400, 800 i 1500 m st dow. Wydarzyło się to pierwszy raz w historii polskiego pływania.
W ostatnich latach mocno zaangażowałem się w pływanie na wodach otwartych, pływanie w triathlonie, pływanie masters. Współpracuję z wieloma klubami. prowadzę zajęcia w Polskiej Akademii Sportu.

W ciągu tych lat pracy miałem okazję być powołany na liczne zawody najwyższej rangi, takie jak Puchar Świata, Mistrzostwa Europy Juniorów w Linz i Glasgow, Mistrzostwa Europy Seniorów w Dublinie, Wiedniu i Triescie, Mistrzostwa Świata w Barcelonie i Montrealu. Brałem też udział w w wielu reprezentacyjnych wyjazdach na ważne międzynarodowe mitingi m.in. w Limassol, Wiedniu, Trencinie, Amsterdamie, Atenach, Pradze i innych. Uczestniczyłem w licznych zgrupowaniach Kadry Narodowej, w tym także Olimpijskiej. Dzięki temu miałem okazję poznać wielu wspaniałych ludzi, także trenerów. Niektórych z nich mogę zaliczyć do grona najbliższych przyjaciół.

Posiadam licencję trenerską PZP, prowadzę działalność gospodarczą